Ana Sayfa Genel Türkiye için Samsung Gear S2 Kış Saati Ayarı Sorunu

Türkiye için Samsung Gear S2 Kış Saati Ayarı Sorunu

2.332
0
Paylaş

Son yapılan düzenlemeden sonra biliyoruz ki artık saatleri bir ileri bir geri alıp durmayacağız. Durum böyle olunca hemen aklımıza akıllı telefonlar ve bilgisayarlar ya geri alırsa sorusu gelmişti. Geçtiğimiz bir kaç hafta önce Microsoft Windows için bir güncelleme yayınladığını ve bu sorunu çözdüğünü bildirmişti.

Peki ya telefonlar? Onlar ne olacak derken hiç beklemediğimiz bir yerden vurdu zaman bizi. Akıllı Saatler! Evet sanıldığı kadarda akıllı değillermiş meğer. Samsung Gear S2’den bahsediyorum. Bilgisayarımın saati gayet yerinde, hayret S6 Edge telefonumda saate dokunmamış.. Akıllı saatim sen neden geriye gittin ki? Ama sen telefonumdan almıyor musun saatini? Kafamda deli sorularla google’a sorduğumda google’da yanlış saati verince kafam iyice karma karışık oldu. Acaba telefon ve bilgisayarım saati ileri almıştı da akıllı saatim mi doğruydu sorusunu bulmak için en az 3-4 haber kanalını zapladıktan sonra saatte sorun olduğunu kararlaştırdım. Peki ya çözümü ne olacaktı?

Samsung Gear S2’de Tarih ve Saat ayarı diye bir bölüm aradım önce ama bulamadım. Sonra aklıma Google’da aramak geldi ve nihayetinde buldum tabiki. Sorunu çözmek için öncelikle telefon ve saatinizde güncelleme varsa bir güzel güncellemelerinizi yapınız ve arkasından telefonunuzun saat ayarlarına girerek manual ayarlara getirerek saat dilimini Moskova +3 olarak ayarladıktan sonra bluetooth’unuzu bi kapatıp açtığınızda saatinizde artık doğruyu gösteriyor olacaktır.

Yeni güncelleme ile düzelir mi bilmem ama bu akıllı bir saate hiç yakışmadı Samsung hem de hiç.. Bir başka yazıda görüşmek dileğiyle hoşça kalın.. 🙂