Ana Sayfa Genel Samsung S4 Lollipop GlanceViewMK Hakkında

Samsung S4 [I9500] Lollipop GlanceViewMK Hakkında

6.681
0
Paylaş

Yeni bir yazıyla yeniden merhaba arkadaşlar.
Bildiğimiz üzere S4 i9500 modeli için başta Rusya olmak üzere bir çok bölgede Lollipop güncellemesi vermeye başladı. Ve biz henüz Türkiye’ye gelmemesine rağmen Rusya veya Hindistan güncellemesini Odin ile yükleyerek kullanmaya başladık bile. Fakat tabiki sorunları elbetteki var bu güncellemenin, kaldı ki ülkemize de henüz gelmemiş olmasının nedenlerinin başında da sorunların giderilmeye çalışılması yatmaktadır.
Bu kadar bilginin sonrasında gelin bu güncellemede gelen ve insanların bir çok forum sitesinde sorarak yanıt bulamamış olduğu bir uygulama hakkında konuşalım. GlanceViewMK adı ile gelen bu uygulama hiç bir şekilde uygulama listemizde bulunmamaktadır fakat pil detaylarına baktığımızda pili tüketen bir uygulama olduğunu farkettiğimiz olmuştur. Yada çalışan uygulamalar arasına baktığımızda bu uygulamanın orada baş gösterdiğini görmeyenimiz yoktur. Evet arkadaşlar bu uygulamanın tam olarak ne olduğunu gün itibarı ile bulmuş bulunmaktayım.
Uygulama s4’lerde var olan telefon kapalı iken temazsız bir şekilde sensörün önünden elimizi geçirdiğimizde hızlı bir bakış ekranının gelmesini sağlamaktan başka hiç bir işe yaramıyor. Yani Temazsız Kontrol ayarları altında Hızlı Bakış’ı bize sağlamaya çalışan bir uygulamanın ta kendisi. İsterseniz belirtmiş olduğum ayarlar kısmında bu özelliği deaktif ederek ve de Root’lu bir telefona sahipseniz bu uygulamayı dondurarak gereksiz RAM tüketiminin önüne geçmiş bulunursunuz.
Başka bir yazıda görüşmek üzere takip etmeye devam edin. 🙂

Berk Hamza HAKYOL