Ana Sayfa Genel İphone 3G Telefonunuza Whited00r 5.2.1 Kurmak

İphone 3G Telefonunuza Whited00r 5.2.1 Kurmak

6.509
0
Paylaş

Bildiğimiz üzere Apple İphone 3G ve altındaki versiyonlara güncelleme yapmamakta ve destek vermemektedir. Fakat bu telefona sahip olan arkadaşlar sakın üzülmesinler, sizlere destek vermeye devam eden biri var; “whited00r”. İOS 3.1.3 üzerine yaptığı güncellemelerle size İOS 5 kullanıyor hissi verdiren ve Apple’ın yaptığı güncellemelerden de hızlı olan bu işletim sistemini mutlaka denemelisiniz.

Öncelikle telefonumuzun yurt dışı kayıtlı mı yoksa Türkiye’den mi alındığını bilmelisiniz. Eğer Yurt Dışı kayıtlı ise Whited00r Unlocked olanını indirmelisiniz, yok eğer Türkiyeden aldıysanız Whited00r Normal olanını indirmelisiniz. Eğer doğru olanı indirmezseniz hat problemi yaşamanız muhtemeldir. İlgili linkler aşağıdadır:

Whited00r Unlocked

Whited00r Normal

Doğru olan Firmware’inizi indirdikten sonra sıra şimdi bunu telefonunuza atmaya geldi. İtunes’inizi açtıktan sonra yazılım güncelleme kısmında SHİFT+Restore methodu ile (SHİFT tuşuna basılı olarak Restore butonuna tıklanarak) indirmiş olduğunuz Firmware’i telefonunuza yüklüyorsunuz. Tabi bu işlemi yapmadan önce rehberinizi ve içeriklerinizi mutlaka güncellemelisiniz. İşlem bittiğinde ise PIN kodu olmayan kullandığınız kartınızla telefonunuzu açmanız yeterli olacaktır.

Bundan sonrası ise size kalmış, telefonunuzun ne kadar hızlı olduğunu görüp daha önce neden kurmadım ki diye bana teşekkür edeceksiniz.

Bir başka yazıda görüşmek üzere, esen kalın 🙂

Berk Hamza HAKYOL